"הסם החוקי המתוק" 

מי לא מכיר את אותו "חומר לבן" אשר גורם להתרוממות הנפש, אבל לא מועיל לבריאותנו ובהחלט ממכר. הסוכר! אבל עם יד על הלב, מי לא אוהב מתוק?

לא פעם אני שומעת אנשים אומרים שאין מקום למתוקים כאשר מאמצים אורח חיים בריא, אז... בהחלט ניתן (ואף מומלץ לנשמה) לשלב את המתוק בדרך בריאה מבלי לחוות מצבי רוח משתנים, עייפות, התקפי זלילה וכמובן, רגשי אשם ותסכול. בהרצאה מתוקה במיוחד תבינו, כיצד ניתן לרדת מרכבת ההרים הפיזית והנפשית לו גורם הסוכר הלבן, מה הקשר בינו לבין בריאות ומצבי רוח, אילו מזונות מפחיתים ואילו מגבירים את הכמיהה למתוק ועל הדרך תקבלו רעיונות להכנת מתוקים בריאים ומפתיעים שישאירו טעם של עוד.

פעילות חווייתית– נכין יחד "ממתק" בריא ומפתיע. 

 

ירוק לחיים

העלים הירוקים מחוללים פלאים. הם המזון החשוב ביותר אך גם החסר ביותר בתזונה של האדם המודרני. תרומתם לבריאותנו אדירה. הם ה"מולטי ויטמינים" הבריאים ביותר שיצר הטבע והם מספקים אוסף של חומרי הזנה בעלי ערך תזונתי גבוה המסייעים לגוף להיות בריא, חזק ומלא אנרגיה. מה בהרצאה?

♦ שלושת קבוצות העל של העלים הירוקים - מה הם טומנים בחובם?
♦ איך ניתן לשלב את העלים הירוקים בתזונה היומית מבלי לפגוע בערכם.
♦ מהי תרומתם לבריאות והאם ניתן לרפא באמצעותם את גופנו ממחלות.
 מה חשיבותם באורח חיים טבעוני וצמחוני.
♦ ירקות ירוקים וירידה במשקל – האם יש קשר?
פעילות חווייתית – נסחט מיץ מירקות ועלים ירוקים.

מוציאים את הלב מהצלחת...   

מאכילה רגשית לאכילה מודעת

קוראים לזה אכילה רגשית. אני קוראת לזה "אכילת רגשות" כי זו תמצית העניין. למצוא את "עקב האכילס" של הרגשות שמעיפים אותנו לאכול כדי להרגיש פחות כאב, פחות כעס, פחות רגש. כדי לזהות את הסיבות לאכילה רגשיתו עלינו להסכים להתבונן באומץ ברעב האמיתי הנמצא מתחת לאכילה, הלא הוא - הרעב הרגשי. אכילה קשובה ומודעת משפיעה לא רק על כל מה שקשור באוכל, במשקל ובגוף אלא, על כל תחומי החיים. הבסיס לחופש מאכילה רגשית וחזרה למערכת יחסים בריאה עם האוכל והגוף, הוא ללמוד לקיים את המפגש שלנו עם החיים ועם עצמנו בכל רגע נתון. קל להגדיר ולא תמיד קל לקיים. בהרצאה מעוררת מחשבה תנסו להבין למה באמת אתם רעבים. 

במקום להסתכל החוצה מה בצלחת, ננסה להתבונן פנימה.

 

 

 

בהרצאה נדבר על:

 

היכן נולדים החיבורים בין אוכל לרגשות

הסיבות לאכילה, לשורש הדברים ולא רק לסימפטומים שהעיקרי ביניהם הוא עודף משקל.

למה אנחנו באמת רעבים? מה אוכל אותנו?

חיבור בין עולם התזונה (Nutrishen) לעולם ההזנה (Nurishment)

סופורפוד - גיבורי העל של הטבע

עם אתגרי העולם המערבי עתיר הסטרס, המזון המתועש והרעלים הסביבתיים, הדרך (כמעט) היחידה לשמור על וויטליות, אנרגיה, רעננות, סבלנות ויכולת ספורטיבית היא לתת לגוף את הדלק הנכון – מזונות על (סופרפוד).

מזונות על מפוצצים בנוטרייאנטים (שלל רכיבי תזונה המצויים בריכוז גבוה וייחודי במזונות שונים), חיוניים לבריאות ועשויים לשפר את איכות החיים בצורה יוצאת דופן. בהרצאה חווייתית במיוחד נשתעשע עם חלק ממזונות העל הפופולריים, נבין במה טמון סוד קסמם, מהי חשיבותם ונכיר מתכונים פרקטיים שיקלו עלינו לשלב אותם בתפריט היומי שלנו, בצורה קלה, טעימה ומהנה.

פעילות חווייתית– נריח, נטעם ונכיר מקרוב מזונות על

שונים ונכין כדורי סופרפוד מפוצצי בריאות ואנרגיה.

 

 

 

נקי מבפנים- מתנה לחיים

רבים מהאנשים אינם מביאים את עצמם לידי מיצוי הפוטנציאל הגלום בהם וחיים אורח חיים שאינו בריא ומאוזן.

ניקוי רעלים, "דה טוקסיפיקציה", הוא השם השני לגוף בריא.

זהו למעשה, תהליך מתבקש ואולטימטיבי לריפוי טבעי של מגוון בעיות בריאות.

ביומיום, אנחנו מוקפים ברעלים פיזיים המגיעים מהמזון והמשקאות המתועשים שאנו צורכים, אוויר מזוהם, מתכות רעילות, תרופות, אלכוהול, עישון,

רעלים פנימיים שמופרשים על ידי הגוף עצמו ומרעלים רגשיים שמקורם במגוון סיבות. בהרצאה מעוררת מחשבה, נבין כיצד תהליך הניקוי יכול לסייע לכל חלק בגופנו לעבוד טוב יותר ולהטעין אותו באנרגיה מחודשת,

אם רק ניתן לו את ההזדמנות לכך.

אכילה בריאה מתחילה מקניה חכמה 

מעניין אתכם לעשות בחירות חכמות יותר לפני שאתם מכניסים מוצר מסוים לעגלת הקניות שלכם? חשוב לכם להבין יותר אילו מוצרים אתם קונים הביתה ומה הם מכילים? רוצים ללמוד אילו מזונות מומלצים ומעודדים בריאות טובה ואילו פחות? בחירת המזון בחנויות המזון צריכה להיות במחשבה תחילה.

הריחות, הצבעים ושלל המבצעים גורמים לנו הצרכנים לא פעם להתפתות ולקנות מוצרים שלא תכננו מראש. מלבד ההוצאה הכספית המיותרת אנו בוחרים מזון שאינו תורם לבריאותנו. אנחנו אוכלים את מה שמוכרים לנו ולא טורחים לבדוק האם נכון לנו או מזיק לנו הדבר. דבר אחד בטוח, הרווח הכספי של מי שמוכר לנו הוא עצום, והבריאות שלנו - חשיבותה בעיניהם

בטלה! הרצאה מאירת עיניים...

 

תזונת ילדים בעידן השפע 

אני מאמינה שבריאות ילדנו היא הנכס היקר לנו ביותר ושכולנו מוכנים לשלם כל מחיר כדי לשמור עליה. חשיבותה של התזונה והשפעתה על בריאות ילדינו חשובה לאין שיעור. חלק גדול מהתחלואים הפוקדים את ילדנו מקורם באיכות המזון ובאופי התפריט היומי.

תפקידנו כהורים הוא לחנך את ילדינו, לא רק לערכים חיצוניים, כי אם לערכים פנימיים כמו: לאהוב ולכבד את גופם, לקלילות מחשבתית וגופנית, לתחושת שחרור ושמחה ולמימוש היצירתיות הטמונה בהם. סביר להניח, שהדבר החשוב ביותר שאתם יכולים לעשות למען בריאותם העתידית של ילדיכם ולמען אושרם הוא לתת להם תזונה מיטבית.

אז... ילדים אוכלים בריא? יש חיה כזו - בואו לשמוע.

ניפוץ מיתוסים בתזונה 

נכון... לא נכון.... נכון.... לא נכון....

כמה פעמים אמרו לכם לאכול מאכל מסוים ולהימנע לחלוטין מאחר, להתאמן באופן מסוים, להתמיד בטרנד אחד כי הוא מועיל לירידה במשקל ועוד.

מיתוסים רבים קשורים ל"מותר"/ "אסור" בכל הקשור לתפריט מאוזן ואורח חיים בריא. חלק מהם נכונים ואילו אחרים יכולים אפילו להזיק לבריאותינו.

האם אנחנו באמת יודעים מה טוב לנו?

בהרצאה "מאירת עיניים", ננפץ כמה מיתוסים ונבין מה באמת נכון ויכול להשפיע מהותית על שיפור תפקודי היומיום שלנו. 

אנטי איג'יינג בדרך הטבע

רבים מתעסקים בשאלות האם יזכו לחיים נפלאים, תחביבים חדשים, עיסוקים מפתיעים, אהבה חדשה ופחות מתעסקים במכאובים, תרופות ובבטלת אין קץ במיטת החולי. ללא ספק, מתהווה לנו ממש תחת אפנו, עידן חדש של אנשים בגיל השלישי עם תשוקה לחיים. מה שמוביל לעלייה בתוחלת החיים הוא שיפור בתנאים הסביבתיים והתזונתיים של גיל זה, לכן, הקפדה על תזונה נכונה הופכת לבסיס השמירה על הבריאות ועל מצב הרוח והיא חשובה במיוחד.

בגיל השלישי ההשפעה שיש למזון שאנחנו אוכלים על הגוף שלנו, היא הרבה יותר קריטית. מבעיות עיכול, לדלדול עצם ועד לחץ דם גבוה, בהרצאה

מאירת עיניים, תבינו מה אתם יכולים לעשות כדי לשמור

על הגוף שלכם בריא, גם כששעון הזמן לא עוצר מלכת.

 

 

 נכון שלא כדאי לחכות דווקא לגילאים מאוחרים כדי להתחיל לנהל אורח חיים בריא, אבל בגיל השלישי ההשפעה שיש למזון שאנחנו אוכלים על הגוף שלנו היא הרבה יותר קריטית. מבעיות עיכול, ועד לדלדול עצם ולחץ דם גבוה, הנה מה שאתם יכולים לעשות כדי לשמור על הגוף שלכם בריא, גם כששעון הזמן לא עוצר מלכת.

פעילות חווייתית